23.7 C
Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

Πέρασε και από το Αγρίνιο (1-0) ο ΠΑΣ Γιάννινα

Ο ΠΑΣ Γιάννινα πέρασε νικηφόρα με 1-0 από το Αγρίνιο με αντίπαλο τον Παναιτωλικό, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής και ανέβηκε στην τέταρτη θέση, με δύο παιχνίδια περισσότερα από Αστέρα Τρίπολης και Παναθηναϊκό που έπονται.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις και για τις δύο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να μη δυσκολεύονται από αντίπαλους επιθετικούς και σταδιακά να ισορροπούν.

Η ομάδα του Ηρακλή Μεταξά είχε πιο καθαρό μυαλό και στο 63ο λεπτό πέτυχε το γκολ που έκρινε τον αγώνα.

Στο σημείο εκείνο και μετά από σουτ του Καραχάλιου έξω από την περιοχή ο Μελίσσας απέκρουσε, αλλά ο Σνάιντερ πήρε το ριμπάουντ, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο Γιάννης Αναστασίου προσπάθησε να επέμβει στη ροή του αγώνα με μαζεμένες αλλαγές, αλλά ο Παναιτωλικός δεν βρήκε το γκολ της ισοφάρισης, με τον «Άγιαξ της Ηπείρου» να καταγράφει το τέταρτο φετινό «τρίποντο» μακριά από τους «Ζωσιμάδες».