ΠΑΟΚ: Ο Παλάσιος έκανε το 1-1 με τη βοήθεια του δεξιού δοκαριού

STOIXIMAN SUPER LEAGUE

ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ
01.10.2023 | 20:20

PRINT SCREEN

Ο Παναθηναϊκός κυνήγησε την ισοφάριση μετά το γκολ που δέχτηκε από τον Τόμας στο 19ο λεπτό και την βρήκε λίγο μετά τη συμπλήρωση του ημιώρου, με τον Παλάσιος να γράφει το 1-1 νικώντας τον Κοτάρσκι με συρτό διαγώνιο σουτ εντός περιοχής.

Ο ΠΑΟΚ χτύπησε πρώτος στο ντέρμπι της Λεωφόρου κάνοντας το 0-1 με σκόρερ τον Μπράντον Τόμας με προβολή μέσα από τη μικρή περιοχή, με την απάντηση από τον Παναθηναϊκό να μην αργεί ωστόσο να έρθει.

Αυτή δόθηκε στο 32ο λεπτό μέσα από μία περιπετειώδη φάση. Σέντρα από τα δεξιά του Τσέριν προς τον Μπερνάρ, αυτός δεν βρήκε τη μπάλα, η άμυνα του ΠΑΟΚ με τον Μπάμπα επιχείρησε να διώξει και ο Παλάσιος βρέθηκε στην κατάλληλη θέση εντός περιοχής, για να κάνει συρτό διαγώνιο δεξί σουτ και να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1 των πράσινων.