23.4 C

Μαρία Σάκκαρη: Αυτή είναι η πρώτη της αντίπαλος στο Ντουμπάι

Μαρία Σάκκαρη: Την τενίστρια που θα αντιμετωπίσει στον πρώτο της αγώνα στο τουρνουά του Ντουμπάι έμαθε η Ελληνίδα τενίστρια.

Πρόκειται για την Έμα Ναβάρο, η οποία πήρε την πρόκριση από τον πρώτο γύρο, μετά τη νίκη της 2-1 σετ (4-6, 7-5, 6-4) επί της Κατερίνα Σινιάκοβα, έπειτα από 2 ώρες και 40 λεπτά. Έτσι, η 22χρονη Αμερικανίδα θα αντιμετωπίσει τη Μαρία Σάκκαρη.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια είχε περάσει bye στον δεύτερο γύρο και θα προσπαθήσει για την πρώτη της νίκη στο κυρίως ταμπλό του Ντουμπάι, όπου μετράει τρεις ήττες σε ισάριθμα ματς που έχει δώσει.

Αυτή θα είναι η δεύτερη φορά που θα παίξει απέναντι στην Αμερικανίδα, Νο 23 του κόσμου, μετά την αναμέτρηση στο Σαν Ντιέγκο την περσινή χρονιά. Ο αγώνας αναμένεται να διεξαχθεί την Τρίτη (20/02) χωρίς ακόμα να έχει γίνει γνωστή η ώρα έναρξης.

Η Μαρία Σάκκαρη αναζητά τη νίκη, την πρώτη μετά την ολοκλήρωση της συνεργασίας της με τον Τομ Χιλ, ενώ το τουρνουά στο Ντουμπάι ανήκει στην σειρά WTA 1000.