20.6 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Γουέστ Χαμ – Έβερτον 0-1: Νέα γκέλα μετά την ήττα στον Πειραιά

Η Γουέστ Χαμ υποδέχθηκε την Έβερτον για τη δέκατη αγωνιστική της Premier League. Τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν καλά για τα «σφυριά» μιας και γνώρισαν την ήττα με 1-0.

Ο Κάλβερτ Λιούιν, είναι αυτός που έδωσε ένα πολύ μεγάλο διπλό στην ομάδα του με γκολ στο 51′. Η Έβερτον μετά την ήττα στο ντέρμπι με τη Λίβερπουλ, επιστρέφει στα τρίποντα και φτάνει τους 10 βαθμούς.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά άχαρο, με τις δύο ομάδες να μην πλησιάζουν κοντά σε κάποιο γκολ, με το 0-0 να ήταν απολύτως δίκαιο στο τέλος του 45λεπτου.

Μετά το 0-1 με τον Κάλβερτ Λιούιν, η Έβερτον είχε μεγάλη ευκαιρία στο 60′ να διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Αρεολά να λέει «όχι».

Η Γουέστ Χαμ πήρε κάποια μέτρα στο γήπεδο, είχε την κατοχή της μπάλας τα τελευταία λεπτά, ωστόσο δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση.