16.2 C
Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

Premier League: Πάλι με σκυμμένο κεφάλι έφυγε η Τσέλσι απ’ το «Μολινό»

Premier League: Η Γουλβς επικράτησε 2-1 της Τσέλσι και την ανάγκασε να φύγει χωρίς νίκη απ’ την έδρα της για τέταρτο σερί ματς.

Ο νόμος του «Μολινό» ίσχυσε και πάλι. Για τέταρτη συνεχόμενη φορά, η Γουλβς πήρε αποτέλεσμα στην έδρα της από την Τσέλσι. Αυτή τη φορά νικώντας με 2-1 και επέκτεινε το αήττητο σερί της κόντρα στους Λονδρέζους στα τέσσερα ματς. Μετρώντας 3 νίκες και 1 ισοπαλία.

Στην αναμέτρηση για την 18η αγωνιστική της Premier League, οι «λύκοι» πήραν το σημαντικό αποτέλεσμα γι’ αυτούς, απομακρυνόμενοι απ’ την επικίνδυνη ζώνη. Ο Λεμινά στο 51’ άνοιξε το σκορ, με τον Ντόχερτι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων να κάνει το 2-0. Ο Ενκουνκού στο 90+6’ απλά μείωσε το σκορ για τους «μπλε».

Αυτή είναι η τέταρτη σερί εκτός έδρας ήττα για την Τσέλσι, ενώ η Γουλβς διατηρεί το αήττητο στο «σπίτι» της για 7ο σερί ματς στην Premier League.