21.4 C
Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

NBA: Κυρίαρχος και με triple double ο Αντετοκούνμπο – Διέλυσαν τους Χοκς οι Μπακς ()

NBA: Απόλυτος κυρίαρχος και τις δύο… πλευρές του παρκέ ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος οδήγησε τους Μπακς στη νίκη 132-121 επί των Χοκς, κάνοντας το πρώτο του φετινό triple double.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ τελείωσε τον αγώνα με 32 πόντους, 11 ριμπάουντ και 10 ασίστ, ενώ ακόμα είχε 2 κλεψίματα και 1 τάπα σε 36 λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν αυτός που οδήγησε τα «Ελάφια» στο δεύτερο ημίχρονο, βάζοντας… φρένο στην αντεπίθεση των Χοκς.

Πολύ καλό παιχνίδι πραγματοποίησε και ο Ντέμιαν Λίλαρντ με 25 πόντους και 6 ριμπάουντ και 9 ασίστ, με τον Κεμ Πέιν να σημειώνει την καλύτερή του εμφάνιση με τα «Ελάφια», τελειώνοντας το ματς με 18 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Για τους Ατλάντα Χοκς, αυτός που ξεχώρισε κόντρα στην ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο ήταν ο Τρε Γιανγκ, ο οποίος είχε 32 πόντους, έχοντας μοιράσει και 12 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 42-37, 67-63, 99-98, 132-121