Παρασκευή, 26 Απριλίου, 2024

Φιλική ισοπαλία για τους Ελβετούς, βασικός ο Τσούμπερ (VIDEO)

ΕΛΒΕΤΙΑ-ΚΟΣΟΒΟ: 1-1

Γήπεδο: Stadion Letzigrund

Στο 1-1 έμεναν Ελβετία και Κόσβοβο σε φιλικό αγώνα στη Ζυρίχη. Σε όλο το ματς αγωνίστηκε ο Στίβεν Τσούμπερ.

Στο 13ο λεπτό ο Κόμπελ μπλόκαρε μετά από κεφαλιά του Ραχμάνι ενώ στο 17’ δεν δόθηκε καθαρό πέναλτι στον Τσούμπερ μετά από τάκλιν του Χαντεργκιονάι. Στο 33ο λεπτό ο Κόμπελ έβγαλε εντυπωσιακά σε κόρνερ την κεφαλιά του Μπερίσα και στο

Τελικά στο 53ο λεπτό μετά από λάθος του Τσούμπερ και φάση διαρκείας στα καρέ της Ελβετίας ο Ράσιτσα με πλασέ από κοντά έκανε το 0-1.

Στο 59’ η κεφαλιά του Τσέμερτ πέρασε ελάχιστα έξω ενώ στο 61’ ο Εμπαμπού σέντραρε από δεξιά και ο Λοτομπά με κεφαλιά στο πίσω δοκάρι έκανε το 1-1.

Στο 73ο λεπτό ο Ντρέσεβιτς έπιασε φοβερό σουτ από μακριά αλλά ο Κόμπελ του είπε όχι.

ΕΛΒΕΤΙΑ: Κόμπελ, Ελβέντι (63’ Φράι), Τσέμερτ, Λοτομπά, Εμπαμπού (63’ Ροντρίγκες), Τζάκα (63’ Φρόιλερ), Σο, Οκαφόρ (81’ Ζεκίρι), Τσούμπερ, Σακίρι (75’ Στέφεν), Γκαβράνοβιτς (63’ Εμπολό)

ΚΟΣΟΒΟ: Μούριτς, Χαντεργκιονάι, Κριέζιου, Βόιβοντα (90+1’ Καστράτι), Ραχμάνι, Λοσάι (76’ Φαζλίγι), Ιντρίζι (68’ Ντρέσεβιτς), Μπερίσα (76 Μουσλίγια), Μπιτίκι (68’ Ζεγκρόβα), Μουρίκι, Ράσιτσα (90+1’ Ντομγκιόνι)

Στοιχηματική εμπειρία… όπως θα ήθελες να είναι! Παίξε Νόμιμα – 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ: ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ