18.2 C
Παρασκευή, 3 Μαΐου, 2024

Eurocup: Αποκλεισμός για τον Άρη με συντριβή από την Προμετέι

Κάνοντας πολύ κακό πρώτο ημίχρονο ο Άρης βρέθηκε από νωρίς αρκετά πίσω από την Προμετέι και δεν την έπιασε ποτέ όπως δείχνει και το 95-67 με το οποίο ηττήθηκε, με συνέπεια να μείνει εκτός προημιτελικών στο Eurocup. Με το… καλησπέρα, όπως αναφέρει το ΑΠΕ-ΜΠΕ, φάνηκε πως το ματς δε θα εξελισσόταν καλά για τον Αρη. Το αντιαθλητικό φάουλ που καταλογίστηκε στον Τολιόπουλο πάνω στον Αγκάντα, αποτέλεσε την πρώτη φάση στο παρκέ. Ο τελευταίος άνοιξε το σκορ και βάζοντας συνεχώς την μπάλα στο καλάθι ως το 3’ – με ένα δίποντο στο ενδιάμεσο από τον Οντιάσε- «έγραψε» το 10-2 για την Προμετέι. Λάθη, στην πορεία, από τους Κίτρινους (7 στο πρώτο δεκάλεπτο), για τους οποίους πάλευε απελπιστικά μόνος του το Χάρελ, συνδυαστικά με την αμυντική και επιθετική δεινότητα των Ουκρανών, έστειλαν τη διαφορά στο 9’ στο +11 (25-14) και στο 12’ στο +16 (34-18). Ο Τολιόπουλος, με το πρώτο καλάθι του, μείωσε στους 14 πόντους (34-20). Η Προμετέι απάντησε με επιμέρους […]