30.6 C
Παρασκευή, 14 Ιουνίου, 2024

BCL: Δεκάλεπτο-όνειρο για την Μανρέσα που κράτησε την Μάλαγα στα 0/18 σουτ!

Η άμυνα της Μανρέσα «έλιωσε» την Μάλαγα στο πρώτο δεκάλεπτο της μεταξύ τους μονομαχίας για τα playoffs του BCL, με το σκορ να γράφει 29-4! 0/18 σουτ εντός πεδιάς είχαν οι απογοητευτικοί Ανδαλουσιάνοι.

Απίστευτη εξέλιξη στο πρώτο δεκάλεπτο του Game 1 των playoffs του Basketball Champions League μεταξύ της Μανρέσα και της Μάλαγα. Οι γηπεδούχοι έκαναν ονειρική πρώτη περίοδο και προηγήθηκαν με διαφορά 25 πόντων (29-4), με τρομερή εμφάνιση σε άμυνα κι επίθεση.

Η Μάλαγα ήταν κάκιστη επιθετικά, ολοκληρώνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με 0/9 δίποντα, 0/9 τρίποντα, 0 ασίστ και 4 λάθη! Οι 4 πόντοι της προήλθαν από την γραμμή των βολών.

0/5 σουτ είχε ο Καμ Όλιβερ και 0/4 ο Αξέλ Μπουτέιγ, ενώ στον αντίποδα οι Τσίμα Μονέκε και Σιλβέν Φρανσίσκο σημείωσαν 7 κι 6 πόντους αντίστοιχα στην… έκρηξη της Μανρέσα.