18.4 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Χουάν Ερνανγκόμεθ – Λεσόρ στην Opap Arena: Ο ένας αποθέωσε Ιωαννίδη κι ο άλλος εθνική Γαλλίας (s)

Χουάντσο Ερνανγκόμεθ και Λεσόρ είχαν… κόντρα στην Opap Arena με τον Ισπανό να πανηγυρίζει το γκολ του Ιωαννίδη και τον Γάλλο σέντερ να χαίρεται με τα γκολ των Κολό Μουανί και Φοφανά.

Στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης με την Γαλλία, ο Φώτης Ιωαννίδης εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Γιαννούλη κι έβαλε την Ελλάδα μπροστά στο σκορ με 2-1.

Ο σταρ του μπασκετικού Παναθηναϊκού, Χουάντσο Ερνανγκόμεθ που διανύει περίοδο αποκατάστασης μετά την επέμβαση στο δάχτυλό του, βρέθηκε στην Opap Arena και αποθέωσε τον φορ των πρασίνων, φωνάζοντας το όνομά του στους πανηγυρισμούς.

Από την άλλη, ο Λεσόρ χάρηκε με τη ψυχή του τα γκολ των Κολό Μουανί και Φοφανά, με τον δεύτερο να διαμορφώνει το τελικό 2-2 στο 74′, με τρομερό σουτ έξω από την περιοχή.