20.4 C
Δευτέρα, 13 Μαΐου, 2024

Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις από το ΟΦΗ-Βόλος 1-1 ()

Ο Βόλος, στο ντεμπούτο του Ανχελ Λόπεθ στον πάγκο του, απέσπασε βαθμό από τον ΟΦΗ, σε ένα ματς όπου το VAR άλλαξε τρεις φορές την απόφαση των ρέφερι σε φάσεις που έγιναν γκολ.

Χωρίς σκορ έληξε το αποψινό (24/11) ματς του «Γεντί Κουλέ» που άνοιξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής στη Stoiximan Super League, καθώς ΟΦΗ και Βόλος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1, στο ντεμπούτο του Ανχελ Λόπεθ στον πάγκο του δεύτερου,

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 42′ με τον Κόμπα, όμως στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Γκαρσία.

Οι Κρητικοί ισοφάρισαν στο δεύτερο ημίχρονο στο 60′ με έναν «κεραυνό» του Θοράρινσον και έκτοτε το αποτέλεσμα έμεινε ίδιο.

Σε ένα παιχνίδι όπου … έπαιξε πολύ και το VAR, καθώς μέσω αυτού κατακυρώθηκε το 0-1 του Βόλου που αρχικά δεν μέρτρησε, ενώ ακυρώθηκαν δύο γκολ του ΟΦΗ με το παιχνίδι στο 0-0 και το 1-1, από τους Ντίκο και Μεγιάδο αντίστοιχα.

Σε ροή αγώνα δεν μέτρησε και ένα τέρμα του Μαρινάκη, όπου το VAR «συμφώνησε» με τους ρέφερι.