17.8 C
Τετάρτη, 8 Μαΐου, 2024

Ρονάλντο εναντίον Μέσι: Σκόραραν και οι δύο, «παράνοια» για τον Πορτογάλο (s)

Η 37η μονομαχία Ρονάλντο και Μέσι προσφέρει μοναδικό θέαμα.

Ρονάλντο και Μέσι βρίσκονται για 37η φορά στην καριέρα τους αντιμέτωποι σε ένα ιστορικό φιλικό της μικτής Αλ Νασρ/Αλ Χιλάλ με αντίπαλο την Παρί Σεν Ζερμέν, καθώς δεν αποκλείεται να ειναι και η τελευταία τους μονομαχία, όσο είναι ενεργοί στο ποδόσφαιρο.

Ένα παιχνίδι που έχει έντονο ενδιαφέρον από όλο τον κόσμο. Στο γήπεδο χιλιάδες θεατές έπαθαν… παράνοια την ώρα που ο Κριστιάνο Ρονάλντο βγήκε για ζέσταμα. Ο Πορτογάλος ήταν ο πρώτος ποδοσφαιριστής από τις δύο ομάδες που βγήκε στον αγωνιστικό χώρο, ενώ λίγο μετά είχε τετ α τετ με τον Λιονέλ Μέσι πριν από τη σέντρα.

Messi ❤️ Ronaldo pic.twitter.com/m8Py0MeuOK — EuroFoot (@eurofootcom) January 19, 2023

? Cristiano Ronaldo, alkışlarla sahada. pic.twitter.com/nCWuyKsQkS

— Fanatik (@fanatikcomtr) January 19, 2023

Στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μέσι, ωστόσο, άνοιξε το σκορ μετά από όμορφη μπαλιά του Νεϊμάρ στην πλάτη της άμυνας.

Leo Messi’s GOAL! ???

Neymar with the assist! ???pic.twitter.com/HJbYAvwIGh

— PSG Report (@PSG_Report) January 19, 2023

Για να ακολουθήσει μια μαγική ποδιά του Ρονάλντο στον Σολέρ…

Cristiano Ronaldo a DÉTRUIT Carlos Soler. ?

(? @beinsports_FR) pic.twitter.com/g4mM7qKaR0

— Footballogue (@Footballogue) January 19, 2023

Δίχτυα, όμως, βρήκε πριν τη λήξη του ημιχρόνου και ο Ρονάλντο, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι!

The equalizing goal for the Riyadh season team 1-1, the legend Ronaldo? :#CR7 #Ronaldo #PSG #PSGRiyadhSeasonTeam #RiyadhSeason #Riyadh pic.twitter.com/Ls95i8pcwo