Ρεμς 1-3: Θρίαμβος στο Πριγκιπάτο στην αυγή του 2024

LIGUE 1

ΚΩΣΤΑΣ ΜΠΡΑΤΣΟΣ
13.01.2024 | 20:04

Οι παίκτες της Ρεμς πανηγυρίζουν γκολ που σημείωσαν κόντρα στη Ναντ για τη Ligue 1 2023-2024 στο “Μποζουάρ”, Ναντ | Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2023
2023/JEREMIAS GONZALEZ/AP IMAGES

Η Ρεμς έκανε την πρώτη έκπληξη του 2024 στη Ligue 1, αφού έφυγε με νίκη 3-1 από το Μονακό.

Η Ρεμς σόκαρε τη Μονακό μέσα στο Πριγκιπάτο κι έφυγε με τη νίκη 3-1 για τη 18η αγωνιστική της Ligue 1 και την πρώτη μέσα στο 2024.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν ζημιά στο 1ο μέρος, όταν κόντρα στη ροή του αγώνα ο Τέντι Τέμα άνοιξε το σκορ στο 35ο λεπτό. Οι παίκτες του Άντι Χίτερ βρήκαν την ισοφάριση με τον Γουισάμ Μπεν Γεντέρ με την έναρξη του 2ου μέρους, όμως η Ρεμς ήταν βελτιωμένη και το απέδειξε.

Ο Ρεντά Καντρά ανέκτησε το προβάδισμα για την ομάδα του Γουίλιαμ Στιλ, η οποία είχε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ απέναντι σε μία εγκλωβισμένη και χωρίς ιδέες Μονακό. Το τέλος του αγώνα βρήκε τον Αζόρ Ματουσίβα να σκοράρει στις καθυστερήσεις και να διαμορφώνει το τελικό σκορ.