23.4 C
Σάββατο, 27 Απριλίου, 2024

ΠΑΣ Γιάννινα: Το απίθανο γκολ του Τζίμα που πάγωσε την Opap Arena

Ο ΠΑΣ Γιάννινα πραγματοποίησε ένα ονειρικό πρώτο ημίχρονο κόντρα στην ΑΕΚ στην Opap Arena, καταφέρνοντας να πάει στα αποδυτήρια με το προβάδισμα (2-1), παρά το γεγονός ότι η Ένωση ήταν η ομάδα που άνοιξε το σκορ.

Ο Σιμάνσκι έβαλε μπροστά στην ΑΕΚ στο 15′ και όλα έδειχναν ότι η Ένωση θα έφτανε εύκολα ή δύσκολα στη νίκη στην Opap Arena. Ωστόσο, ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε διαφορετική άποψη.

Οι Ηπειρώτες, οι οποίοι βρίσκονται στον πάτο της βαθμολογίας και παλεύουν όλα τα παιχνίδια για την αποφυγή του υποβιβασμού, κατάφεραν να βρουν δύο γκολ μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Από στημένη φάση στο 35′, ο Σομποτσίνσκι έκανε το 1-1, ενώ ο Τζίμας, λίγο πριν το φινάλε του ημίχρονου, έκανε το 1-2 με απίστευτο πλασέ!