25.8 C
Δευτέρα, 17 Ιουνίου, 2024

ΟΦΗ-Βόλος: Οι τρεις μεγάλες φάσεις των Κρητικών στο πρώτο 45λεπτο (s)

Στο πρώτο 45λεπτο ο ΟΦΗ έφτασε μία… ανάσα από το γκολ κόντρα στον Βόλο όμως δεν κατάφερε σε καμία από τις μεγάλες ευκαιρίες του να βρει δίχτυα.

Ο ΟΦΗ πήγε στα αποδυτήρια του πρώτου ημιχρόνου κόντρα στον Βόλο έχοντας σπαταλήσει τρεις πολύ σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.

Αρχικά μόλις στο 8ο λεπτό οι Κρητικοί άγγιξαν το 1-0 με τον Ντίκο έπειτα από ωραία πάσα του Τοράλ αλλά το πλασέ του πέρασε δίπλα από την εστία του Κλέιμαν.

Στη συνέχεια, λίγο πριν την ολοκλήρωση των 45 λεπτών, ο έμπειρος επιθετικός βρέθηκε ξανά σε θέση βολής μετά την πάσα του Νέιρα, προσπάθησε να περάσει τον Κλέιμαν αλλά το πλασέ του σταμάτησε στον πορτιέρε του ελληνικού συλλόγου.

Τέλος, στο κόρνερ μετά την απόκρουση του Κλέιμαν, ο Μπαλογιάννης ανέλαβε την εκτέλεση, ο Τοράλ έπιασε την κεφαλιά στην καρδιά της περιοχής αλλά ο Άλχο έσωσε πάνω στη γραμμή το 1-0.