25.8 C
Τρίτη, 7 Μαΐου, 2024

Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ: Μειώνει σε 1-2 στο 13′ ο Ελ Κααμπί

Με δύο γκολ στα πρώτα 9 λεπτά η Μακάμπι Τελ Αβίβ πάγωσε το Καραϊσκάκη, στον πρώτο αγώνα για τη φάση των «16» του Europa Conference League, στο 13′ όμως ο Ελ Κααμπί το ζέστανε ξανά αφού βρήκε δίχτυα και μείωσε σε 1-2 για τον Ολυμπιακό που… τρέχει για την ισοφάριση πλέον. Το ξεκίνημα του παιχνιδιού ήταν απλά εφιαλτικό για τους Ερυθρόλευκους που δεν μπορούσαν να φανταστούν ότι πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 10λεπτο θα είναι πίσω στο σκορ με 0-2. Από τη στιγμή που έγινε, όμως, το σημαντικό ήταν να υπάρξει γρήγορα αντίδραση και υπήρξε. Στο 13′ ο Φορτούνης σέντραρε ωραία και ο Ελ Κααμπί με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και μείωσε σε 1-2, βάζοντας ξανά στο ματς την ομάδα του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ που πιέζει για την ισοφάριση.