21.3 C
Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Ξεκόλλησε από τον «βυθό» ο Παναιτωλικός

Επιστροφή στις νίκες για τον Παναιτωλικό, που επικράτησε με 3-0 της Κηφισιάς στο Αγρίνιο για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος και ξεκόλλησε από την τελευταία θέση ξεπερνώντας τη σημερινή αντίπαλό της

Ο μονόλογος των γηπεδούχων στο πρώτο ημίχρονο καρποφόρησε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Ζοάο Πέδρι, που είχε κερδίσει ο Χουάνπι σε ανατροπή από τον Μπαρμπόσα

Ο Παναιτωλικός διπλασίασε στο 61΄ με εξαιρετική καρφωτή κεφαλιά του 24χρονου Πορτογάλου άσου του Μπρούνο Ντουάρτε, μετά από σέντρα του Τορεχόν από τα αριστερά.

Ο Αναγνωστόπουλος έκανε… υπερωρίες από το πρώτο ημίχρονο αποκρούοντας διαρκώς, αλλά στο 78΄ δεν κατάφερε να αποτρέψει το 3-0: σε φάουλ του Χουάνπι ο Έλληνας τερματοφύλακας απέκρουσε με το πόδι την πρώτη προσπάθεια του Ντουάρτε, αλλά στην επαναφορά ο 29χρονος Αργεντινός βρήκε δίχτυα.