19 C
Τετάρτη, 8 Μαΐου, 2024

Νίκη για τους Έφηβους απέναντι στον Πανιώνιο – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Η ομάδα Εφήβων του Ολυμπιακού νίκησε τον Πανιώνιο με 2-0 εντός έδρας για την 4η αγωνιστική της 2ης φάσης του πρωταθλήματος Super League Κ17 και παρέμεινε στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι «ερυθρόλευκοι» προσπάθησαν στο πρώτο ημίχρονο να γίνουν απειλητικοί και δημιούργησαν ευκαιρίες, όμως η άμυνα του Πανιωνίου λειτούργησε σωστά και διατηρήθηκε το 0-0 στο πρώτο 45λεπτο.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα και στο 76′ πήρα προβάδισμα στο σκορ, όταν ο Τζάμαλης εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Κτενά και έκανε το 1-0.

Το τελικό 2-0 για τον Ολυμπιακό διαμόρφωσε λίγο πριν το φινάλε και συγκεκριμένα στο 87′ ο Όσαφι μετά από δεύτερη ασίστ του Κτενά.

Επόμενο παιχνίδι για την Κ17 του Θρύλου είναι με αντίπαλο τον ΟΦΗ εκτός έδρας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δ. Μαυρογενίδης): Γεωργακόπουλος, Γιωτόπουλος (72′ Σκουρόπουλος), Φράγκος, Καρκατσάλης, Σουλανιάκου, Φίλης, Μιχαηλίδης (72′ Καρακώστας), Πλης (83′ Λάνα), Τζάμαλης (83′ Χατζηδιαμαντής), Βασιλακόπουλος (57′ Όσαφι).