20.9 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Η Γουλβς «κλείδωσε» την παραμονή της, «βυθίζοντας» κι άλλο την Φούλαμ

Μία ήττα που μπορεί να της στοιχίσει ακόμη και την παραμονή της στην Premier League γνώρισε η Φούλαμ στην έδρα της με 0-1 από την Γουλβς, στο ματς με το οποίο άνοιξε η «αυλαία»  της 31ης αγωνιστικής.

Επτά… στροφές πριν από το φινάλε της περιόδου, το γκολ του Ανταμά Τραορέ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έκρινε την αναμέτρηση στο «Κρέιβεν Κόταζ» του Λονδίνου, χαρίζοντας την πρώτη νίκη στους «Λύκους» μετά από πέντε ματς και ουσιαστικά με αυτή «κλείδωσαν» την παραμονή τους στα «σαλόνια» του αγγλικού ποδοσφαίρου και για την επόμενη σεζόν.

Οι γηπεδούχοι με το αποτέλεσμα αυτό απέτυχαν να «πιάσουν» την Νιουκάστλ στους 29 βαθμούς και με τους 26 που έχουν παρέμειναν στη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ έχουν και δύο ματς περισσότερα από τους «ανθρακωρύχους.».