Η βαθμολογία των playoffs μετά την ισοπαλία του Ολυμπιακού με τον Άρη

ΜΑΡΙΑ ΚΟΥΒΕΛΗ
24.04.2024 | 21:28

Στιγμιότυπο από το Άρης – Ολυμπιακός
ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ / INTIME SPORTS

Δείτε πώς διαμορφώθηκε η βαθμολογία των playoffs της Stoiximan Super League μετά την ισοπαλία (1-1) του Ολυμπιακού με τον Άρη στο Βικελίδης για την 7η αγωνιστική.

Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε τον Άρη, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1 στο Βικελίδης για την 7η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League. Οι ερυθρόλευκοι με ένα παιχνίδι λιγότερο έχουν 67 βαθμούς κι είναι 4οι.

Νωρίτερα ο ΠΑΟΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ στη Λαμία, όμως ο Σβαμπ ισοφάρισε σε 1-1 στο 90+10′, ενώ ακολουθεί και το ντέρμπι κορυφής στην OPAP Arena μεταξύ ΑΕΚ και Παναθηναϊκού.

Η βαθμολογία της Stoiximan Super League μετά την ισοπαλία του Άρη με τον Ολυμπιακό

Τα κριτήρια κατάταξης σε περίπτωση ισοβαθμίας ομάδων στα playouts

Σε περίπτωση που προκύπτει ισοβαθμία ομάδων στα playouts, τότε για τις ομάδες που ισοβαθμούν τα κριτήρια κατάταξης, κατά σειρά, είναι τα εξής:

Το σύνολο των βαθμών που συγκέντρωσε η καθεμιά σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες στη Stoiximan Super League (κατά την κανονική περίοδο και τα playoffs αθροιστικά, δηλαδή στα τέσσερα ματς που τέθηκαν αντιμέτωπες οι ομάδες στο πρωτάθλημα).
Τη διαφορά τερμάτων που έχει η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων συλλόγων σε όλους τους μεταξύ τους αγώνες του πρωταθλήματος (κατά την κανονική περίοδο και τα playoffs αθροιστικά).
Τη θέση που κατέλαβε η κάθε ομάδα μεταξύ των εκ νέου ισοβαθμούντων ομάδων στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.