17 C
Σάββατο, 4 Μαΐου, 2024

Δράμα- Ολυμπιακός 31-41: Με… φόρα από το Σούπερ Καπ ο Ολυμπιακός νίκησε στην πρεμιέρα της Handball Premier

Ο Ολυμπιακός με την ψυχολογία στα ύψη μετά την κατάκτηση του Σούπερ Καπ, νίκησε εύκολα 41-31 τη Bianco Monte Δράμα 1986 στην πρεμιέρα του 45ου Πρωταθλήματος της Handball Premier.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν επιβλητικοί με πολυφωνία στην επίθεση και επέβαλαν απόλυτα το ρυθμό τους στο Β’ ημίχρονο, φτάνοντας εύκολα και δίκαια στο τελικό αποτέλεσμα.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, το +4 έγινε +9 στο 40′ και έφτασε στο τέλος σε διψήφιο νούμερο η διαφορά. Πρώτοι σκόρερ του αγώνα ήταν οι Τζηράς (11 γκολ), Τόσκας (10 γκολ) και Σάββας (9 γκολ).

BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 31-41

Τα πεντάλεπτα: 3-4, 4-7, 6-9, 10-13, 13-16, 15-19 (ημχ), 18-25, 20-29, 24-31, 26-34, 27-37, 31-41

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Κοτσιώνης 2, Χαϊτίδης 5, Κοτσαμαρίλογλου, Πολύδωρος 4, Λατσάκου, Τοζακίδης, Τόσκας 10, Τουνγκελίδης, Βασιλείου, Ζαχαρόπουλος, Καλαϊτζίδης, Μανωλούδης 2, Ντάκαρης, Κόρσακ, Παπαδόπουλος 8, Σίνα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γραμματικός): Κοτανίδης, Τζηράς 11, Καραμπουρνιώτης 1, Παπαβασίλης 3, Βίντα 4, Τζίμπουλας 2, Παπαντωνόπουλος, Κανδύλας, Σλίσκοβιτς 3, Δομπρής, Τσιγαρίδας 1, Πασσιάς 1, Μοντόρο 3, Σλαβούλιτσα 1, Μιχαηλίδης 2, Σάββας 9

Διαιτητές: Γράψας- Κυριακού, Δίλεπτα: 1-5, Πέναλτι: 2/3-4/5