15.9 C
Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Βόλος 1-2: Διπλό… παραμονής για τους Βολιώτες

Η Λαμία φιλοξένησε τον Βόλο στο «Αθανάσιος Διάκος», στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League. Οι Βολιώτες συνέχισαν τα θετικά αποτελέσματα και στην έναρξη του δευτέρου γύρου ανεβαίνοντας στην 9η θέση της βαθμολογίας.

Πρώτο ημίχρονο

Ο Μωραΐτης στο 10ο λεπτό έκανε το σουτ από πλάγια θέση, με τον Κοσέλεφ να απομακρύνει τον κίνδυνο με το πόδι.

Στο 42′  ο Ζόραν Τόσιτς απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, αλλά ο Κόστιτς μπόρεσε να αποκρούσει.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς πολλές καλές ευκαιρίες για τις δύο ομάδες.

Δεύτερο ημίχρονο

Ο Τζανετόπουλος απείλησε με κεφαλιά στο 51′, μετά από εκτέλεση κόρνερ, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Κόστιτς.

Στο 54΄  το σουτ του Γιώργος Μύγας σταμάτησε στο δεξί δοκάρι.

Ο Βόλος άνοιξε το σκορ στο 56΄ , με τον Άλχο να κάνει τη σέντρα από τα δεξιά και τον Γκαρσία με καρφωτή κεφαλιά να κάνει το 1-0.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 71′  με την προβολή του Καρλίτος στο γέμισμα του Σιμόν μέσα στην περιοχή.

Η χαρά τους όμως δεν κράτησε για πολύ καθώς ο Βόλος ισοφάρισε στο 80΄  με το σουτ του Κόμπα.

Ο Βόλος για 4ο συνεχόμενο ματς πήρε θετικό αποτέλεσμα, ενώ η Λαμία προβλημάτισε με ακόμα μια ήττα.

ΛΑΜΙΑ: Κοσέλεφ, Σιμόν, Παπαδόπουλος, Τζανετόπουλος, Σίντκλεϊ, Τζανδάρης, Σαντάνα (46′ Λόνγκο), Τόσιτς (81′ Στάνκο), Σλίβκα, Τσιλούλης (90′ Μαρτίνες), Καρλίτος

ΒΟΛΟΣ: Κόστιτς, Μύγας, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Ασλανίδης, Άλχο, Τσοκάνης, Γκλάβτσιτς, Κόμπα (90′ Τρουιγέ), Γκαρσία, Μωραΐτης (78′ Ντέλετιτς).