17.3 C

Αριέλ Ιμπαγάσα: «Στο τέλος μπορούσαμε να νικήσουμε, αλλά και να χάσουμε» – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Ο τεχνικός του Ολυμπιακού Κ23, Αριέλ Ιμπαγάσα μετά την ισοπαλία απέναντι στον Γιούχτα με 2-2 εκτός έδρας, δήλωσε:

«Ξεκινήσαμε καλά τον αγώνα και σημειώσαμε γκολ στα πρώτα λεπτά. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε κι άλλες ευκαιρίες και θα μπορούσαμε να πετύχουμε και δεύτερο γκολ, αλλά κάναμε λάθη στην τελική πάσα. Όμως είχαμε την κυκλοφορία και σωστές θέσεις στο γήπεδο.

Στο δεύτερο μέρος ξεκινήσαμε πολύ άσχημα και έβαλαν δυο γκολ από δικά μας λάθη. Δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι. Αυτό που μου άρεσε ήταν η αντίδραση της ομάδας. Οι αλλαγές που κάναμε λειτούργησαν ευεργετικά. Και οι πέντε αλλαγές ήταν σημαντικές διότι έδωσαν άλλο ρυθμό στο παιχνίδι. Πιέσαμε καλύτερα, κάναμε ευκαιρίες και καταφέραμε να σκοράρουμε.

Στο τέλος θα μπορούσαμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς, αλλά και να ηττηθούμε.Σε γενικές γραμμές είμαστε ικανοποιημένοι για τον βαθμό. Πρέπει να συνεχίσουμε και να σκεφτούμε τον επόμενο αγώνα που θα είναι δύσκολος».