23.4 C

Αγχώθηκε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά προκρίθηκε στους «16» του FA Cup

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τα βρήκε… σκούρα κόντρα στην Νιούπορτ της League Two, αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη 4-2 και να προκριθεί στον 5ο γύρο του FA Cup.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» προηγήθηκαν στο 7′ με το δυνατό σουτ του Μπρούνο Φερνάντες. Έξι λεπτά αργότερα ο 18χρονος χαφ Κόμπι Μέινου διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του Τεν Χαγκ. Λίγο πριν την ανάπαυλα, ο Μπριν Μόρις μείωσε σε 1-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 47′ ο Γουίλ Έβανς έφερε το ματς στα ίσα. Στο 68′ ο Άντονι έβαλε ξανά μπροστά την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και ο Ράσμους Χόιλουντ στις καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις «κλείδωσε» τη νίκη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του 4ου γύρου:

Μπόρνμουθ (1) – Σουόνσι (2) 5-0Σέφιλντ Γουένσντεϊ (2) – Κόβεντρι (2) 1-1Τσέλσι (1) – Άστον Βίλα (1) 0-0Μπρίστολ Σίτι (2) – Νότιγχαμ (1) 0-0Τότεναμ (1) – Μάντσεστερ Σίτι (1) 0-1Ίπσουιτς (2) – Μέιντστοουν (6) 1-2Λιντς (2) – Πλίμουθ (2) 1-1Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (1) – Μπράιτον (1) 2-5Λέστερ (2) – Μπέρμιγχαμ (2) 3-0Έβερτον (1) – Λούτον (1) 1-2Φούλαμ (1) – Νιούκαστλ (1) 0-2Γουέστ Μπρομ (2) – Γουλβς (1) 0-2Γουότφορντ (2) – Σαουθάμπτον (2) 1-1Λίβερπουλ (1) – Νόριτς (2) 5-2Νιούπορτ (4) – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (1) 2-429/01 21:30 Μπλάκμπερν (2)- Ρέξαμ (4)