19.6 C

Αγχωτική πρόκριση για την Μπαρτσελόνα

Για μία ακόμη φορά η Μπαρτσελόνα δεν ενθουσίασε τους φιλάθλους της, παρά τη νίκη 3-1 επί της Ουνιονίστας και πρόκριση στους «16» του Copa del Rey.

Η ομάδα της 3ης κατηγορίας άνοιξε το σκορ στο 31′, κόντρα στη ροή του αγώνα, αφού οι Καταλανοί είχαν τον έλεγχο της μπάλας. Όταν όμως εκείνος έφευγε από τα πόδια τους, η Ουνιονίστας το εκμεταλλευόταν και έβγαινε στην αντεπίθεση. Έτσι βρήκε και το μοναδικό της τέρμα στο ματς με τον ‘Αλβαρο Γκόμεθ.

Λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του πρώτου ημιχρόνου ο Φεράν Τόρες ισοφάρισε και στο δεύτερο ημίχρονο οι Ζιλ Κούντε και Αλεχάντρο Μπαλντέ να διαμορφώνουν το τελικό 3-1 με ανατροπή.

Η Μπαρτσελόνα προβλημάτισε ξανά με την εικόνα της, αφού έμεινε πίσω στο σκορ από ομάδα 3ης κατηγορίας. Η ομάδα του Τσάβι έχει να κάνει δρόμο για να αποδείξει ότι περνάει μια… περίεργη φάση που σιγά σιγά φτάνει στο τέλος της.