15.9 C
Κυριακή, 5 Μαΐου, 2024

Έσπασε το αήττητο των 10 αγώνων του Ολυμπιακού U23 – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Την ήττα με 4-2 γνώρισε ο Ολυμπιακός U23 από τα Χανιά, στην εκτός έδρας αναμέτρηση της 30ής και τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2. Μία ήττα η οποία ήρθε μετά από δέκα σερί αήττητα ματς για τους «ερυθρόλευκους».

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μάναλη στο 21′, ενώ ο Ολυμπιακός ισοφάρισε σε 1-1 με σουτ του Σουρλή. Τα Χανιά κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με 3-1 χάρη σε γκολ των Μανουσάκη, Μπουτσάκη στο 63′ και 69′ αντίστοιχα.

Ο Ολυμπιακός U23 μείωσε σε 3-2 με το αυτογκόλ του Μαρτσάκη, ενώ το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με εκτέλεση φάουλ ο Ρότσα.

Χανιά (Γ. Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Ιμεραλιλάι (77′ Μαρτσάκης), Ρότσα, Μπάτζιος, Σέχου, Τσέλιος, Λεμονής, Μπουρσέλης (64′ Μπουτσάκης), Κόλα (84′ Ζέκχοφ), Μανουσάκης, Μάναλης (77′ Ιατρούδης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ U23 (Α. Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Καλογερόπουλος, Κουτσίδης, Κεραμίδας, Νίκολιτς, Ιμπαγάσα (46′ Τσέλιος), Κωστή, Σαπουντζής, Σουρλής (84′ Σταυρόπουλος), Καράκουτης (71′ Μαρίνος), Πινακάς (46′ Παπακανέλλος).