24.6 C
Athens
Σάββατο, 21 Μαΐου, 2022

Non stop αθλητική πανδαισία με περισσότερους από 80 αγώνες!

Ειδήσεις Ελλάδα

Μην χάσετε (18-24/1) Super League Interwetten με Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα, Ατρόμητος – ΑΕΚ, La Liga, Bundesliga, Ligue 1, Κύπελλα Ιταλίας, Γερμανίας, Ολλανδίας, Carabao Cup, EuroLeague με Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ

Ένα μοναδικό ποδοσφαιρικό και μπασκετικό θέαμα από τα γήπεδα και τα παρκέ της Ελλάδας, της Ευρώπης και την Αμερικής, έρχεται αποκλειστικά στο γήπεδο του Novasports με περισσότερους από 80 συναρπαστικούς αγώνες! Οι φίλοι του ποδοσφαίρου από την Τρίτη 18 Ιανουαρίου έως και τη Δευτέρα 24 Ιανουαρίου, θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ζωντανά και αποκλειστικά συναρπαστικούς ποδοσφαιρικούς αγώνες από την ελληνική Super League Interwetten με Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα, Ατρόμητος – ΑΕΚ, Άρης – Λαμία, Αστέρας Τρίπολης – Απόλλων Σμύρνης. Παράλληλα, θα απολαύσουν τη συνέχεια από τα κορυφαία πρωταθλήματα της La Liga Santander, της Bundesliga, της Ligue 1, της Eredivisie με το ντέρμπι Αϊντχόφεν – Άγιαξ αλλά και από την Jupiler Pro League, την EFL Championship και την Serie B. Μεγάλα παιχνίδια όμως έρχονται και με τα Κύπελλα Ιταλίας, Γερμανίας, Ολλανδίας και τις «μάχες» των Ίντερ, Γιουβέντους, Λάτσιο, Ντόρτμουντ, Άγιαξ, αλλά και με το αγγλικό Λιγκ Καπ Carabao Cup και τον επαναληπτικό ημιτελικό, Άρσεναλ – Λίβερπουλ. 

Το μπάσκετ και αυτή την εβδομάδα έχει την τιμητική του με την EuroLeague και τους αγώνες των ελληνικών ομάδων, Μακάμπι Τελ Αβιβ – Ολυμπιακός, Αναντολού Εφές – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, το 7DAYS EuroCup και τη «μάχη» του Προμηθέα Πάτρας, αλλά και με το NCAA και την Lega Serie A.

Και φυσικά το πλούσιο ποδοσφαιρικό θέαμα του Novasports πλαισιώνουν οι εκπομπές «Matchday Live» με τον Αποστόλη Λάμπο, «Η Ώρα των Πρωταθλητών» με τον Γιαννίκο Δούσκα και τη Λίλα Κουντουριώτη και «Monday Football Club» με τον Ντέμη Νικολαΐδη και τον Γιάννη Πάγκο στο Novasports Prime! Παράλληλα, μέσα από την εκπομπή «Playmakers» με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου και την υπόλοιπη top δημοσιογραφική ομάδα του Novasports, θα υπάρχει πλούσιο ρεπορτάζ, αναλύσεις, σχόλια, συνεντεύξεις, στατιστικά και εκλεκτοί καλεσμένοι για την EuroLeague.

Τρίτη 18 Ιανουαρίου

18:30 Ιταλικό κύπελλο, Coppa Italia Φάση των «16»: Λάτσιο-Ουντινέζε, Novasports Prime σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

19:00 7DAYS EuroCup 10η αγωνιστική: Λιετκαμπέλις-Σλασκ Βρότσλαβ, Novasports4 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

19:30 Γερμανικό κύπελλο DFB Pokal, Φάση των «16»: Κολωνία-Αμβούργο, Novasports2 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

21:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander 21η αγωνιστική: Μπέτις-Αλαβές, Novasports1 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

21:00 7DAYS EuroCup: Βενέτσια-Μπουργκ, Novasports6 σε περιγραφή της Δώρας Παντέλη

21:00 EuroLeague 19η αγωνιστική (εξ αναβολής): Βιλερμπάν-Μονακό, Novasports Start σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή

21:30 EuroLeague, 18η αγωνιστική (εξ αναβολής): Αρμάνι Μιλάνο-Άλμπα Βερολίνου, Novasports4 σε περιγραφή του Χρήστου Καούρη

21:45 Γερμανικό κύπελλο DFB Pokal, Φάση των «16»: Ζανκτ Πάουλι-Ντόρτμουντ, Novasports3 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

21:45 7DAYS EuroCup: Παρτίζαν-Αμβούργο, Novasports5 σε περιγραφή του Γιώργου Βαλαβάνη

22:00 Ιταλικό κύπελλο Coppa Italia, Φάση των «16»: Γιουβέντους-Σαμπντόρια, Novasports Prime σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

22:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Κάδιθ-Εσπανιόλ, Novasports2 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

00:00 Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA: Baylor – West Virginia, Novasports4 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

Τετάρτη 19 Ιανουαρίου

02:00 Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA: Kansas-Oklahoma, Novasports4 σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή

18:30 Ιταλικό κύπελλο Coppa Italia, Φάση των «16»: Σασουόλο-Κάλιαρι, Novasports2 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

19:30 7DAYS EuroCup: Προμηθέας Πάτρας-Βαλένθια, Novasports Prime σε περιγραφή του Χρήστου Καούρη και ρεπορτάζ του Ορέστη Συντελή

19:30 Γερμανικό κύπελλο DFB Pokal, Φάση των «16»: Λειψία-Χάνσα Ροστόκ, Novasports6 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

20:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Θέλτα-Οσασούνα, Novasports1 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

20:00 7DAYS EuroCup: Μπουντούτσνοστ-Ουλμ, Novasports5 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

20:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue1, 20η αγωνιστική (εξ αναβολής): Λιλ-Λοριάν, Novasports Start σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

21:30 7DAYS EuroCup: Τσεντεβίτα Ολίμπια-Γκραν Κανάρια, Novasports4 σε περιγραφή της Δώρας Παντέλη

21:45 Γερμανικό κύπελλο DFB Pokal, Φάση των «16»: Χέρτα-Ουνιόν Βερολίνου, Novasports3 σε περιγραφή του Διονύση Στρούμπου

22:00 Ιταλικό κύπελλο Coppa Italia, Φάση των «16»: Ίντερ-Έμπολι, Novasports2 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

22:00 Ολλανδικό κύπελλο Φάση των «16»: Τβέντε-Άλκμααρ, Novasports Start σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

22:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Βαλένθια-Σεβίλλη, Novasports Prime σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

Πέμπτη 20 Ιανουαρίου

18:00 EuroLeague 22η αγωνιστική: Ούνιξ Καζάν-Μπαρτσελόνα, Novasports4 σε περιγραφή του Χρήστου Καούρη

19:00 EuroLeague: Ζενίτ-Μονακό, Novasports Start σε περιγραφή του Ορέστη Συντελή

19:45 EuroLeague: Φενέρμπαχτσε-Ζαλγκίρις Κάουνας, Novasports5 σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

20:00 Playmakers Α’ Μέρος, Novasports Prime και στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου και τη Δώρα Παντέλη

20:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Χετάφε-Γρανάδα, Novasports1 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

21:00 EuroLeague: Άλμπα Βερολίνου-Ρεάλ Μαδρίτης, Novasports4 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

21:05 EuroLeague: Μακάμπι Τελ Αβίβ-Ολυμπιακός, Novasports Prime σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή

21:45 Αγγλικό Λιγκ Καπ Carabao Cup, Ημιτελικός Επαναληπτικός αγώνας: Άρσεναλ-Λίβερπουλ, Novasports2 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

22:00 Ιταλικό κύπελλο Coppa Italia, Φάση των «16»: Ρόμα-Λέτσε, Novasports3 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

22:00 Ολλανδικό κύπελλο Φάση των «16»: Άγιαξ-Εξέλσιορ, Novasports5 σε περιγραφή του Αποστόλη Λάμπου

23:00 Playmakers Β’ Μέρος, Novasports Prime και στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου και τη Δώρα Παντέλη

Παρασκευή 21 Ιανουαρίου

18:30 Playmakers Α’ Μέρος, Novasports Prime και στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου και τη Δώρα Παντέλη

19:00 EuroLeague: ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Αρμάνι Μιλάνο, Novasports4 και στο Web TV του Novasports.gr (διαθέσιμο σε συνδρομητές Nova) σε περιγραφή του Νικήτα Αυγουλή

19:30 EuroLeague: Αναντολού Εφές-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ, Novasports Prime σε περιγραφή του Χρήστου Καούρη

19:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2. Bundesliga, 20η αγωνιστική: Αμβούργο-Ζανκτ Πάουλι Novasports2 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

21:30 Playmakers Β’ Μέρος, Novasports Prime και στο YouTube κανάλι του Novasports με τον Γρηγόρη Παπαβασιλείου και τη Δώρα Παντέλη 

21:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga 20η αγωνιστική: Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Αρμίνια Μπίλεφελντ, Novasports3 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

21:30 EuroLeague: Μπασκόνια-Μπάγερν Μονάχου, Novasports4 σε περιγραφή του Δημήτρη Καρύδα

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander, 22η αγωνιστική: Εσπανιόλ-Μπέτις, Novasports1 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue1, 22η αγωνιστική: Λιόν-Σεντ Ετιέν, Novasports2 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

22:00 EuroLeague: Βιλερμπάν-Ερυθρός Αστέρας, Novasports5 σε περιγραφή του Γιώργου Βαλαβάνη

22:00 B’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος La Liga SmartBank, 24η αγωνιστική: Τενερίφη-Οβιέδο Novasports Start σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

Σάββατο 22 Ιανουαρίου

14:30 EFL Championship Αγγλίας, 28η αγωνιστική: Νότιγχαμ Φόρεστ-Ντέρμπι, Novasports2 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Λεβάντε-Κάδιθ, Novasports1 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

16:00 Matchday Live, Novasports Prime με τον Αποστόλη Λάμπο

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Χόφενχαϊμ-Ντόρτμουντ, Novasports3 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Μπάγερ Λεβερκούζεν-Άουγκσμπουργκ, Novasports4 σε περιγραφή του Γιαννίκου Δούσκα

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Φράιμπουργκ-Στουτγκάρδη, Novasports5 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Γκλάντμπαχ-Ουνιόν Βερολίνου, Novasports6 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Γκρόιτερ Φιρτ-Μάιντς, Novasports Start σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

17:00 EFL Championship Αγγλίας: Μπέρμιγχαμ-Μπάρνσλεϊ, Novasports News σε περιγραφή του  Διονύση Στρούμπου

17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Γρανάδα-Οσασούνα, Novasports1 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

18:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue1: Μπρεστ-Λιλ, Novasports2 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Σεβίλλη-Θέλτα, Novasports Prime σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

19:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Μπόχουμ-Κολωνία, Novasports3 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

21:00 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ: Ρέτζιο Εμίλια-Βαρέζε, Novasports4 σε περιγραφή του Γιώργου Βαλαβάνη

21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Novasports Prime και στο YouTube του Novasports.gr με τον Γιαννίκο Δούσκα

21:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2 Bundesliga: Άουε-Σάλκε, Novasports3 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

21:45 Βελγικό πρωτάθλημα Jupiler Pro League, 23η αγωνιστική: Σαρλερουά-Γάνδη, Novasports Start σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Ατλέτικο Μαδρίτης-Βαλένθια, Novasports1 σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη

22:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue1: Λανς-Μαρσέιγ, Novasports2 σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη

Κυριακή 23 Ιανουαρίου

13:15 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie, 20η αγωνιστική: Ναϊμέγκεν-Φέγενορντ, Novasports2 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

14:00 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Μετς-Νις, Novasports4 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

14:30 Pre Game Show Άρης-Λαμία, Novasports Prime και στο Web TV του Novasports.gr με τον Γιάννη Πάγκο

14:30 Β’ Κατηγορία γερμανικού πρωταθλήματος 2. Bundesliga: Ρέγκενσμπουργκ-Χόλσταϊν Κίελ, Novasports3 σε περιγραφή του Χαράλαμπου Σαραντινάκη

14:30 Βελγικό πρωτάθλημα Jupiler Pro League: Σταντάρ Λιέγης-Κλαμπ Μπριζ, Novasports6 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

15:00 Ελληνικό πρωτάθλημα Super League Interwetten, 19η αγωνιστική: Άρης-Λαμία, Novasports Prime σε περιγραφή του Γιάννη Πάγκου και ρεπορτάζ των Ευγένιου Δαδαλιάρα και Θωμά Μίχου

15:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Βιγιαρεάλ-Μαγιόρκα, Novasports1 σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

15:30 Ολλανδικό πρωτάθλημα Eredivisie: Άιντχοφεν-Άγιαξ, Novasports5 σε περιγραφή του Άρη Γεωργίου

16:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Λειψία-Βόλφσμπουργκ, Novasports Start σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

16:45 Pre Game Show Ατρόμητος-ΑΕΚ, Novasports2 και στο Web TV του Novasports.gr με τον Ισίδωρο Πρίντεζη

17:00 Η Ώρα των Πρωταθλητών, Α’ μέρος, Novasports Prime και στο YouTube του Novasports.gr με τον Γιαννίκο Δούσκα και τη Λίλα Κουντουριώτη

17:00 Βελγικό πρωτάθλημα Jupiler Pro League: Σεν Ζιλουάζ-Γκενκ, Novasports6 σε περιγραφή του Αποστόλη Νταλούκα

17:15 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Ρεάλ Μαδρίτης-Έλτσε, Novasports1 σε περιγραφή του Ηλία Βλάχου

17:15 Ελληνικό πρωτάθλημα Super League Interwetten: Ατρόμητος-ΑΕΚ, Novasports2 και ηχητικά στο Web TV του Novasports.gr σε περιγραφή του Ισίδωρου Πρίντεζη και ρεπορτάζ των Αποστόλη Λάμπου και Γιώργου Βασιλείου

18:05 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Μονπελιέ-Μονακό, Novasports4 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

18:30 Γερμανικό πρωτάθλημα Bundesliga: Χέρτα-Μπάγερν Μονάχου, Novasports3 σε περιγραφή του Άγγελου Στυλιάδη

19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα Super League Interwetten: Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα, Novasports Prime σε περιγραφή του Γιώργου Λιώρη και ρεπορτάζ των Βασίλη Κωνσταντόπουλου και Διονύση Στρούμπου

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Ρεάλ Σοσιεδάδ-Χετάφε, Novasports1 σε περιγραφή του Σπύρου Δημολίτσα

19:30 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Βαγιεκάνο-Αθλέτικ Μπιλμπάο, Novasports5 σε περιγραφή του Τάσου Μπαϊρακτάρη

19:30 Β’ Κατηγορία ιταλικού πρωταθλήματος Serie B, 20η αγωνιστική: Λέτσε-Κρεμονέζε, Novasports Start σε περιγραφή του Νίκου Τζουάννη

21:30 Η Ώρα των Πρωταθλητών, B’ μέρος, Novasports Prime και στο YouTube του Novasports.gr με τον Γιαννίκο Δούσκα και τη Λίλα Κουντουριώτη

21:45 Γαλλικό πρωτάθλημα Ligue 1: Παρί Σεν Ζερμέν-Ρεμς Novasports2 σε περιγραφή του Μιχάλη Κατσαφάδου

21:45 Ιταλικό πρωτάθλημα μπάσκετ Lega Serie A, 17η αγωνιστική: Μπρέσια – Σάσαρι Novasports4 σε περιγραφή της Δώρας Παντέλη

22:00 Ισπανικό πρωτάθλημα La Liga Santander: Αλαβές-Μπαρτσελόνα, Novasports1 σε περιγραφή του Γρηγόρη Παπαβασιλείου

Δευτέρα 24 Ιανουαρίου

19:30 Ελληνικό πρωτάθλημα Super League Interwetten: Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης, Novasports Prime 

21:45 Monday Football Club, Novasports Prime καθώς και στο Web TV και στο YouTube του Novasports.gr με τον Γιάννη Πάγκο και τον Ντέμη Νικολαΐδη

21:45 EFL Championship Αγγλίας: Μπλάκμπερν Ρόβερς-Μίντλεσμπρο, Novasports Start 

22:00 Β’ Κατηγορία ισπανικού πρωταθλήματος La Liga SmartBank: Αλμερία-Εϊμπάρ, Novasports2

02:00 (ξημερώματα Τρίτης) Κολεγιακό πρωτάθλημα μπάσκετ NCAA: Louisville-Virginia, Novasports4

Ειδήσεις

ΠΗΓΗ

Σχετικά άρθρα

Θέσεις εργασίας - Βρείτε δουλειά & προσωπικό