20.3 C
Τετάρτη, 17 Απριλίου, 2024

NBA: Πήραν το θρίλερ με Ουίζαρντς οι Μπακς με εξαιρετικό Αντετοκούνμπο ()

NBA: Μία ακόμα νίκη πανηγύρισαν οι Μπακς, μια και επικράτησαν 135-134 των Ουίζαρντς, χάρις και στο… ξύπνημα του Γιάννη Αντετοκούνμπο στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ δεν ξεκίνησε καλά τον αγώνα, μια και ήταν εκτός ρυθμού, αλλά από την τρίτη περίοδο πήρε… μπροστά και βοήθησε τα «Ελάφια» να βρουν τις απαντήσεις στα κρίσιμα σημεία και να πάρουν τη νίκη.

Ο «Greek Freak» τελείωσε τον αγώνα με 23 πόντους, έχοντας ακόμα και 9 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 2 τάπες, με τον Χόλιντεϊ να τελειώνει τον αγώνα με 29 πόντους, ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 16 λεπτά με συγκομιδή 3 πόντους, 11 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Από την άλλοι, οι «Μάγοι» είχαν την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη με το τρίποντο του Μάθιους από το κέντρο, αλλά δεν βρήκε… στόχο. Πάντως, ο Μπιλ ήταν εξαιρετικός, καθώς σημείωσε 42 πόντους, την στιγμή που ο Ουέστμπρουκ έκανε το triple double με 29 πόντους, 12 ριμπάουντ και 17 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 29-37, 71-71, 103-95, 135-134.