21.1 C
Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Live Chat Ισπανία-Γερμανία 1-1 (Τελικό)

Μουντιάλ 2022: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το ντέρμπι Ισπανία-Γερμανία στο live chat του onsports.gr.

Ντέρμπι στον πέμπτο όμιλο του Μουντιάλ 2022 ανάμεσα στην Ισπανία και τη Γερμανία στο στάδιο «Al Bayt».

Οι «φούριας ρόχας» προέρχονται από το εντυπωσιακό 7-0 κόντρα στην Κόστα Ρίκα κι έδειξαν ότι παρά το νεανικό σύνολο, έχουν την ποιότητα για να διεκδικήσουν πράγματα. Με νίκη η ομάδα του Λουίς Ενρίκε εξασφαλίζει όχι μόνο την πρόκριση, αλλά και την πρωτιά με τα επτά τέρματα που πέτυχε στο πρώτο ματς, αφού σε πιθανή ισοβαθμία μετράει η διαφορά τερμάτων.

Τα «πάντσερ» με ήττα δεν μένουν εκτός έπειτα από τη νίκη που σημείωσε η Κόστα Ρίκα επί της Ιαπωνίας, αλλά δεν θα κρατάνε την τύχη στα χέρια τους, διότι εκτός από τη δική τους νίκη στο τελευταίο ματς, θα θέλουν να μην πάρουν βαθμό οι Ιάπωνες από την Ισπανία, που θα είναι αδιάφοροι. Με νίκη φυσικά παίρνουν την κατάσταση στα χέρια τους, ενώ με ισοπαλία όλα είναι ανοιχτά.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Ισπανία-Γερμανία στο live chat του onsports.gr.