22.7 C
Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024

Συνεχίζει να «παίζει με την φωτιά» η Άουγκσμπουργκ

Τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας ήθελε στην «Mercedes-Benz Arena», απέναντι στην Στουτγκάρδη, η Άουγκσμπουργκ, αλλά έφυγε ηττημένη με 2-1 και δύο αγωνιστικές πριν από το φινάλε της Bundesliga, είναι αναγκασμένη να ψάξει για βαθμούς προκειμένου να εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με τον Φέρστερ, στο 59΄ ήρθε η «απάντηση» των φιλοξενούμενων με τον Νιντερλέχνερ, αλλά 15 λεπτά πριν από το φινάλε ο Κάλαϊτζιτς διπλασίασε τα γκολ για τη Στουτγκάρδη, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Η Άουγκσμπουργκ έμεινε στους 30 βαθμούς, αλλά μόλις στο +3 από την Χέρτα (οι Βερολινέζοι έχουν και δύο ματς λιγότερα), την Βέρντερ Βρέμης και την Αρμίνια Μπίλεφελντ που ισοβαθμούν στη 16η θέση, με ένα ματς περισσότερο.