Home Αθλητικά Στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας και ο Βόλος

Στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας και ο Βόλος

Ο Βόλος δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο αλλά πέτυχε δύο γκολ στο δεύτερο 45λεπτο φτάνοντας στη νίκη επί του Πανσερραϊκού με 3-1 και στην πρόκριση στην 6η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η θεσσαλική ομάδα πήρε το προβάδισμα μόλις στο 6ο λεπτό, μετά από πολύ ωραία ενέργεια και πλασέ του Μπαρτόλο, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Γιανναράκη.

Τα «λιοντάρια» αντέδρασαν άμεσα και στο 14’ έφεραν το ματς στα ίσα μετά από σέντρα του Ανάκογλου και καρφωτή κεφαλιά του Μαρκιόνι.

Στο 57΄ ο Δημητρίου γύρισε πολύ απρόσεκτα άτσαλα την μπάλα προς τον τερματοφύλακά του, τον οποίο και «κρέμασε» με αποτέλεσμα να στείλει την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 78΄ με ωραία ενέργεια κι εκτέλεση του Ροσέρο, από ασίστ του Μπαρτόλο.