20.3 C
Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου, 2024

Σκορπάει… τρόμο η Μπάγερν που έριξε πεντάρα στη Βέρντερ, εμφατική νίκη η Φράιμπουργκ

Η Μπάγερν Μονάχου δείχνει να βρίσκεται σε «τρομακτική» κατάσταση, αφού μετά το εκκωφαντικό 9-2 κόντρα στη Ντινάμο Ζάγκρεμπ στην πρεμιέρα της League Phase του UEFA Champions League, οι «Βαυαροί» σκόρπισαν στις «πέντε Ηπείρους» τη Βέρντερ Βρέμης, πατώντας με το απόλυτο 4/4 κορυφή.

Ο Ολίσε άνοιξε το σκορ στο 23’, με τον Μουσιάλα στο 32’ να διπλασιάζει τα τέρματα. Ο Κέιν χτύπησε στο 57’ για το 3-0, ενώ ο Ολίσε έγραψε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 60ο λεπτό. Το τελικό 5-0 το διαμόρφωσε ο Γκνάμπρι στο 65’, με τη Βέρντερ να μην μπορεί να αντιδράσει.

Ιστορικός πρώτος βαθμός στη Bundesliga για τη Χόλσταϊν Κιλ, που άντεξε στην πίεση της Μπόχουμ. Η Χόλσταϊν άνοιξε το σκορ με τον Πίτσλερ στο 15′, αλλά οι γηπεδούχοι γύρισαν τούμπα το ματς με τους Μπερό (22′) και Ντάσνερ (35′). Ήταν όμως εκείνη που είπε την τελευταία κουβέντα, ισοφαρίζοντας με τον Ματσίνο στο 89ο λεπτό για το τελικό 2-2.

Στο άλλο ματς, η Φράιμπουργκ επικράτησε εύκολα με 3-0 της Χάιντενχαϊμ και βρίσκεται στην 2η θέση και στο -3 από την πρωτοπόρο Μπάγερν. Το πρώτο ημίχρονο χωρίς κάποιο τέρμα, με τους φιλοξενούμενους να… παίρνουν φωτιά στο δεύτερο μέρος. Ο Ντόαν στο 54’ άνοιξε το σκορ, με τον Γκρίφο να χτυπάει στο 59’ και στο 65’ για να διαμορφώσει το τελικό 3-0.

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής Άουγκσμπουργκ – Μάιντς 2-3 (25′ Σλότερμπεκ, 57′ Εσάντ / 13′ Σιέμπ, 15′, 49′ Μπούρκαρτ)Μπόχουμ – Χόλσταϊν Κίελ 2-2 (22′ Μπέρο, 35′ Ντάσνερ / 15′ Ρίκλερ, 89′ Μασίνο)Ουνιόν Βερολίνου – Χόφενχαϊμ 2-1 (4′ Ρόθε, 5′ Γου-Γέονγκ / 67′ Μπούλτερ)Βέρντερ Βρέμης – Μπάγερν Μονάχου 0-5 (23′ 60′ Ολίσε, 32′ Μουσιάλα, 57′ Κέιν, 65′ Γκνάμπρι)Χάιντενχαϊμ – Φράιμπουργκ 0-3 (54′ Ντόαν, 59′ 65′ Γκρίφο)21/9 19:30 Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Γκλάντμπαχ22/9 16:30 Λεβερκούζερν – Βόλφσμπουργκ22/9 18:30 Στουτγκάρδη – Ντόρτμουντ22/9 20:30 Ζανκτ Πάουλι – ΛειψίαΤο πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής 27/9 21:30 Ντόρτμουντ – Μπόχουμ28/9 16:30 Μάιντς – Χάιντενχαϊμ28/9 16:00 Βόλφσμπουργκ – Στουτγκάρδη28/9 16:30 Φράιμπουργκ – Ζανκτ Πάουλι28/9 16:30 Λειψία – Άουγκσμπουρκγ28/9 16:30 Γκλάντμπαχ – Ουνιόν Βερολίνου28/9 19:30 Μπάγερν – Λεβερκούζεν29/9 16:30 Χόλσταϊν Κίελ – Άιντραχτ Φρανκφούρτης29/9 18:30 Χόφενχαϊμ – Βέρντερ Βρέμης