Home Περιβάλλον Ρεκόρ στην Bundesliga… και γκολ πίσω από το κέντρο!

Ρεκόρ στην Bundesliga… και γκολ πίσω από το κέντρο!

Τι κάνει ο Χάρι Κέιν; Ασταμάτητος ο Άγγλος επιθετικός, «έγραψε» ιστορία στην Bundesliga και στη συνέχεια για… κερασάκι στην τούρτα, σκόραρε από τα 60 μέτρα!

Η Μπάγερν Μονάχου κάνει ό,τι θέλει απέναντι στη Ντάρμσταντ, σε ένα επεισοδιακό ματς με τρεις κόκκινες κάρτες στο πρώτο ημίχρονο. Οι Βαυαροί είναι σαν «δαιμονισμένοι» μετά το «στείρο» πρώτο 45λεπτο και έφτασαν τον δείκτη του σκορ μέχρι και το 8-0. Ο Κέιν είχε ανοίξει το σκορ στο 51ο λεπτό, έφτασε τα 10 γκολ στις πρώτες 10 αγωνιστικές του γερμανικού πρωταθλήματος, κάτι που δεν έχει επιτευχθεί ποτέ από κανέναν στην πρώτη του σεζόν εκεί.

Έπειτα, επέκτεινε την επίδοσή του, αφού σκόραρε και στο 69ο λεπτό για το 5-0 της ομάδας του. Το ζήτημα, όμως, είναι το πώς το έκανε! Πήρε την μπάλα μερικά μέτρα πίσω από την μεσαία γραμμή, είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα εκτός της εστίας του και τον κρέμασε από τα 60 μέτρα!

Φυσικά, δεν… περιορίστηκε εκεί, καθώς πέτυχε ξανά χατ-τρικ! Ασύλληπτος και μοναδικός Χάρι Κέιν…