16.2 C
Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Πόλο: Μεγάλη νίκη για την ΑΕΚ επί του Πανιωνίου

Η γυναικεία ομάδα πόλο της ΑΕΚ πήρε μια δύσκολη, αλλά μεγάλη νίκη για το Πρωτάθλημα. Συγκεκριμένα, η Ένωση επικράτησε με 6-5 του Πανιωνίου, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Α’ Εθνικής Κατηγορίας και πήρε ένα σημαντικό τρίποντο.

Με τη νίκη αυτή η ΑΕΚ αναρριχήθηκε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 20 βαθμούς, ενώ ο Πανιώνιος παρέμεινε με 14 βαθμούς στην 7η θέση.

Η ΑΕΚ είχε τον έλεγχο του αγώνα και προηγείτο με 6-2 μέχρι 4 λεπτά πριν την λήξη. Το τελευταίο γκολ σημειώθηκε 25 δευτερόλεπτα πριν το τέλος και έτσι η ΑΕΚ διατήρησε το προβάδισμα, που της έδωσε τη νίκη.

Τα οκτάλεπτα: 1-1, 1-0, 3-1, 1-3.

ΑΕΚ (Κική Λιόση): Τσουρή, Α. Λούδη 1, Ε. Λούδη, Πατερου, Μαστρόκαλου, Μπενέκου, Στρατιδάκη 2, Ζοφώλη 2, Μπαλωμενάκη, Παντελίδου, Γροζοπούλου 1, Λαβί, Δανέζη, Τσόπελα, Παναρετου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάσος Παπαναστασίου): Τζουρκα, Σαφέτη, Πουστινίκοβα 2, Αποστολίδου 1, Κούβδου 1, Λαζάρου, Πετεινάτου, Μαλλιαρού, Δ. Παπαναστασιου, Δουρέκα, Α. Παπαναστασιου, Ζερβού, Ξανθοπούλου 1, Μήτσου, Βαζαίου.

44.000€ εγγυημένες* στην 5η περίοδο της Novileague! Ξεκίνα από σήμερα (21+)*Ισχύουν όροι & προϋποθέσεις