23.1 C
Πέμπτη, 28 Μαρτίου, 2024

Πρώτη νίκη για τη Λαμία, 1-0 τον Λεβαδειακό

Η Λαμία σημείωσε την πρώτη νίκη της στο εφετινό πρωτάθλημα στο πρωτάθλημα της Super League, νικώντας 1-0 τον Λεβαδειακό, στο εναρκτήριο παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής.

Αντίθετα με τη γηπεδούχο Λαμία, οι Βοιωτοί δεν κατάφεραν να φτάσουν στο πρώτο τρίποντο της σεζόν, στο ντεμπούτο του Γιασμίνκο Βέλιτς στον πάγκο τους.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό αγωνιστικά, χωρίς συγκινήσεις και φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Η Λαμία ξεκίνησε πιο δυνατά στο δεύτερο 45λεπτο, έψαξε το γκολ και το πέτυχε στο 61΄, όταν από εκτέλεση κόρνερ ο Μποάκιε δεν άφησε αναξιοποίητη την αναστάτωση στην άμυνα του Λεβαδειακού και έκανε το 1-0 με το κεφάλι.

Ταυτόχρονα διαμόρφωσε και το τελικό σκορ, αφού στο 84΄ ο Κορνέζος έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία απέναντι στον Μάρκοβιτς για να κάνει το 2-0.