22.3 C
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Πολύ μεγάλη νίκη για τον Απόλλωνα Σμύρνης

Ιδανικό ξεκίνημα στους αγώνες του στον  Β΄ όμιλο της α΄ προκριματικής φάσης  του Τσάμπιονς Λιγκ πόλο Ανδρών έκανε ο Απόλλωνας Σμύρνης.

Στην πρεμιέρα του ομίλου, στην Ποντγκόριτσα, η ομάδα του Νίκου Δεληγιάννη πήρε πολύ μεγάλη νίκη στο δρόμο για την πρόκριση, επί της της ρωσικής Σίντεζ Καζάν με 18-15.

Οι πολίστες της «ελαφράς ταξιαρχίας» βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 7-3 στο τέλος του πρώτου οκταλέπτου, όμως κατάφεραν στο ημίχρονο να μειώσουν 9-8.

Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Απόλλωνας ανέβασε κατά πολύ την απόδοσή του και πήρε το προβάδισμα με 12-11, πριν από την τέταρτη περίοδο.

Η Σίντεζ Καζάν δεν μπόρεσε να γίνει απειλητική στο τέλος του αγώνα και ο Απόλλων πανηγύρισε τη νίκη με το τελικό 18-15. Πρώτοι σκόρερ για την ελληνική ομάδα ήταν οι Γούνας και Βίσκοβιτς (από 4 γκολ).