35.2 C
Τρίτη, 18 Ιουνίου, 2024

Παναθηναϊκός AKTOR: Το εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο του Ναν στο Game 3 κόντρα στον Ολυμπιακό

Ο Κέντρικ Ναν πραγματοποίησε εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο στο Game 3 με αντίπαλο τον Ολυμπιακό, μετρώντας 15 πόντους και 2 ασίστ σε 20 λεπτά συμμετοχής

Ο Παναθηναϊκός AKTOR πραγματοποίησε πολύ καλό πρώτο ημίχρονο στο Game 3 των τελικών της Stoiximan Basket League κόντρα στον Ολυμπιακό, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 43-34, την ώρα όπου κάποια στιγμή είχε φτάσει ακόμα και στο +16 (40-24)!

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «πράσινους» δεν ήταν άλλος από τον Κέντρικ Ναν, ο οποίος δεν βγήκε στιγμή από το παρκέ (!), ολοκληρώνοντας το πρώτο 20λεπτο με 15 πόντους και 7/12 εντός πεδιάς (6/8δ.), 2 ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ – από τις συνολικά 4 του Παναθηναϊκού – και ένα μπλοκ, συγκεντρώνοντας 16 μονάδες στο σύστημα αξιολόγησης!