Ο Τικίνιο έγραψε το 3-0 στο Ολυμπιακός

SUPER LEAGUE INTERWETTEN

ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ
22.09.2021 | 19:56

Ο Τικίνιο κάνει το 3-0 με τη φανέλα του Ολυμπιακού κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης | 22 Σεπτεμβρίου 2021
INTIME

Ο Τικίνιο πήρε φόρα μετά το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Ολυμπιακού, στο 47ο λεπτό απέναντι στον Απόλλωνα, και βρήκε εκ νέου το δρόμο προς τα δίχτυα στο 72 με ασύλληπτο δεξί σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

Ο Τικίνιο έψαχνε με πάθος το πρώτο του επίσημο γκολ με την ερυθρόλευκη φανέλα και όχι μόνο το βρήκε στον αγώνα με τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 3η αγωνιστική της Super League Interwetten αλλά πανηγύρισε δις.

Αφού άνοιξε λογαριασμό στην Ελλάδα με εντυπωσιακή κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής στο 47′, στο 72′ φρόντισε να απογειώσει ακόμα περισσότερο τον κόσμο του Ολυμπιακού με ένα ακόμα πιο θεαματικό γκολ.

Αυτό καταγράφηκε στο 77ο λεπτό, όταν ο Κούντε εκτέλεσε φάουλ εκτός περιοχής και η μπάλα κόντραρε για να φτάσει στα πόδια του Βραζιλιάνου, ο οποίος έμεινε όρθιος και γύρισε με ωραίο τρόπο για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με τρομερό σουτ, αφού πρώτα χτύπησε στο δοκάρι.