19.7 C
Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Ο Μίλερ νίκησε τον Τερ Στέγκεν με τη βοήθεια του Γκαρσία και έκανε το 1-0 για την Μπάγερν

CHAMPIONS LEAGUE

ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ
14.09.2021 | 22:45

Ο Τόμας Μίλερ πανηγυρίζει γκολ με τη φανέλα της Μπάγερν κόντρα στην Μπαρτσελόνα | 14 Σεπτεμβρίου 2021
@2021 OAN MONFORT/AP IMAGES

Η Μπάγερν πήρε κεφάλι στο σκορ κόντρα στην Μπαρτσελόνα στο 34ο λεπτό, με τον Τόμας Μίλερ να κάνει το σουτ εκτός περιοχής και τη μπάλα να βρίσκει στο σώμα του Έρικ Γκαρσία για να καταλήξει στο βάθος της εστίας του Τερ Στέγκεν.

Η Μπάγερν κατέβηκε στην αναμέτρηση του Καμπ Νόου με τον αέρα του φαβορί απέναντι στην Μπαρτσελόνα και λίγο μετά το ημίωρο βρήκε το γκολ που την έφερε στη θέση του οδηγού, στην αναμέτρηση των δύο ομάδων για την πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Champions League.

Δράστης ο Τόμας Μίλερ στο 34ο λεπτό, με τον Γερμανό επιθετικό να κάνει σουτ με το δεξί εκτός περιοχής και τη μπάλα να βρίσκει στο σώμα του Γκαρσία, για να αλλάξει πορεία και να ξεγελάσει τον Τερ Στέγκεν για να γίνει το 1-0 των Βαυαρών.