26.3 C
Τρίτη, 8 Οκτωβρίου, 2024

Ο Αστέρας Τρίπολης AKTOR Β’ πήρε βαθμό στις καθυστερήσεις, διπλό και τρίτη θέση για τον Καμπανιακό

Ο Αστέρας AKTOR Β’ έσωσε τον βαθμό στις καθυστερήσεις κόντρα στα Χανιά που αγνοούν τη νίκη, ενώ ο Καμπανιακός πέρασε από τη Ρόδο, επικρατώντας 1-0 του Διαγόρα.

Ο Καμπανιακός έφυγε με τους τρεις βαθμούς από τη Ρόδο, καθώς επικράτησε 1-0 του Διαγόρα που αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα (και μια προσωρινή αφαίρεση βαθμών) τις τελευταίες ημέρες.

Το χρυσό γκολ για την ομάδα του Κώστα Γεωργιάδη πέτυχε ο Κωτσόπουλος στο 36ο λεπτό. Ο Καμπανιακός με αυτό το τρίποντο έφτασε τους έξι βαθμούς και ανέβηκε στην τρίτη θέση. Ο Διαγόρας παρέμεινε τελευταίος στους -2, έχοντας την προσωρινή αφαίρεση βαθμών.

Διαγόρας (Γράφας): Γαλάνης, Δημητρίου (46′ Σταματούλλας), Δημόπουλος, Μανωλάκης, Κοκκίνης (60′ Λιούμης), Γαρουφαλιάς (46′ Μπρέγκου), Παπαδόπουλος (55′ Σαπουντζής), Άντο (76′ Μπλανκ Καζάου), Στέργιος, Μανιάς, Τσιαντούλας.

Καμπανιακός (Γεωργιάδης): Γιακουμής, Π. Καθάριος (75′ Ντουμάνης), Παπακωνσταντίνου (46′ Σαρβανίδης), Γαρύφαλλος (66′ Πέττας), Έππας, Κολλαράς, Ν. Καθάριος (66′ Μανιός), Φροσύνης, Κωτσόπουλος (84′ Διαμαντόπουλος), Σέχου, Παπαστεριανός.

Ο Αστέρας AKTOR B’ πήρε τον βαθμό στις καθυστερήσεις

Τα Χανιά κρατούσαν τη νίκη τους στα χέρια στην Τρίπολη, ωστόσο ο Αστέρας Τρίπολης AKTOR B’ έσωσε τον βαθμό στις καθυστερήσεις. Το γκολ για τους Κρητικούς πέτυχε ο Άγγελος Κόλα στο 26ο λεπτό.

Οι Αρκάδες έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν στο σκορ στο δέκατο λεπτό, όταν ο Σαφαρίκας έπιασε το πέναλτι του Κωστέα και κράτησε όρθια την ομάδα του. Ωστόσο στο φινάλε βρήκαν το γκολ που έψαχναν με τον Οκό στο 90+2′, ο οποίος έδωσε χρυσό βαθμό στην ομάδα του Σταίκου Βεργέτη.

Αστέρας AKTOR Β’ (Βεργέτης): Αρχοντάκης, Τουρκοχωρίτης (76′ Παπαδημητρίου), Μπουσάι, Γρομητσάρης, Λάσκαρης, Μπουλούλης (46′ Καραγιάννης), Ντέτλερ (57′ Μπατζώνης), Προύντζος (68′ Καλά), Κετού, Κωστέας (46′ Ελιμπέρτο), Οκό.

Χανιά (Σπανός): Σαφαρίκας, Προβυδάκης (64′ Ρότα), Γκμπενιόν, Γκοράνοφ, Στεπίνσκι, Αρτουντουάγκα (85′ Μπάτζιος), Κυριακίδης, Λεμονής, Τσέλιος, Μάλτσι, Κόλα.