18.7 C
Σάββατο, 20 Απριλίου, 2024

Ολυμπιακός – Νέφτσι Μπακού 1-0: Η «ερυθρόλευκη» νίκη στην ευρωπαϊκή πρεμιέρα (photos+)

Ολυμπιακός – Νέφτσι Μπακού: Πρεμιέρα με το… δεξί για τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι επικράτησαν 1-0 των Αζέρων και έκαναν το πρώτο… βήμα για την πρόκριση στον γ’ προκριματικό του Champions League.

Οι Πρωταθλητές Ελλάδας έχοντας τον κόσμο στο πλευρό τους, έπειτα από 507 ημέρες, λόγω της έξαρσης της πανδημίας του κορονοϊού, μπόρεσαν να πανηγυρίσουν τη νίκη και να πετύχουν τον πρώτο τους στόχο.

Το «συγκρότημα» του Πέδρο Μαρτίνς είχε να αντιμετωπίσει τις απουσίες της τελευταίας στιγμής, ήτοι αυτές των Ελ Αραμπί, Παπασταθόπουλου και Εμβιλά, τον τραυματισμό του Μπουχαλάκη στην έναρξη του αγώνα και την αποβολή του Μαντί Καμαρά, πριν το ημίχρονο.

Ωστόσο, ο τελευταίος κατάφερε στα λεπτά που αγωνίστηκε να… σημαδέψει την αναμέτρηση, μια και με δική του εξαιρετική γκολάρα στο δεξί «παραθυράκι» της εστίας της Νέφτσι, έγραψε το 1-0 που ήταν το αποτέλεσμα της πρώτης «μάχης» μεταξύ των δύο ομάδων.

Δείτε το γκολ και τα highlights του Ολυμπιακός – Νέφτσι Μπακού…