21.1 C
Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

Νίκη με «χρυσή» αλλαγή τον Πέδρι για την Μπαρτσελόνα

Ο Πέδρι πανηγύρισε τον 100ό αγώνα του με την Μπαρτσελόνα, καθώς ήρθε από τον πάγκο και σκόραρε στο δεύτερο ημίχρονο για να της χαρίσει μια δύσκολη νίκη με 1-0 στην έδρα της Χιρόνα, για τη 19η αγωνιστική της LaLiga.

Ο 20χρονος άσος των «Μπλαουγκράνα» σημείωσε το μοναδικό γκολ της συνάντησης στο 61ο λεπτό αφού η μπάλα αναπήδησε από τον τερματοφύλακα, ο οποίος δεν κατάφερε να την μπλοκάρει μετά από σέντρα του Ζόρντι Άλμπα.

Η Χιρόνα έχασε μια μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει στο 88ο λεπτό, όταν ο Ιβάν Μάρτιν αστόχησε από κοντά.

Η Μπαρτσελόνα βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με 47 βαθμούς, έξι μπροστά από τη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία έχει ένα παιχνίδι λιγότερο και θα υποδεχθεί αύριο (29/1) την (τρίτη) Ρεάλ Σοσιεδάδ.