24 C
Σάββατο, 28 Σεπτεμβρίου, 2024

Μπόρνμουθ 3-1: Αλλάζει χρόνο στο -3 από την κορυφή

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Τότεναμ μετά την πολύ βαριά ήττα από την Μπράιτον με 4-2. Η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου, υποδέχθηκε την Μπόρνμουθ για την 20η αγωνιστική της Premier League.

Οι Λονδρέζοι πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, κατάφεραν να επικρατήσουν με 3-1 και να φτάσουν τους 39 βαθμούς και να βρίσκονται πλέον στο -3 από την κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Σαρ μόλις στο 9′ είχε ανοίξει το σκορ για την ομάδα του. Στο πρώτο ημίχρονο, η Μπόρνμουθ είχε πολύ μεγάλες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, ωστόσο η Τότεναμ είχε πάει στο ημίχρονο με το υπέρ της 3-1.

Στο δεύτερο μέρος, το παιχνίδι ήταν πιο ισορροπημένο. O Χιου Μιν Σον δπιλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 72′, ενώ στο 80′ ο Ριτσάρλισον διαμόρφωσε το τελικό 3-0.