18.1 C
Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Μπενεβέντο – Σασουόλο 0-1: Απόδραση για την ομάδα του Κυριακόπουλου () | Serie A

Καταλληλότερη ευκαιρία δεν θα μπορούσε να βρει η Μπενεβέντο, καθώς υποδέχτηκε το βράδυ της Δευτέρας (12/4) την αδιάφορη Σασουόλο. Κι όμως δεν την εκμεταλλεύτηκε! Οι «στρεγκόνι» δύσκολα θα κινδυνέψουν, αλλά έχασαν την ευκαιρία να ξεμπλέξουν μία ώρα νωρίτερα με την υπόθεση παραμονή.

Γνώρισαν την εντός έδρας ήττα (0-1) από την ομάδα του Γιώργου Κυριακόπουλου για την τελευταία αναμέτρηση της 30ής αγωνιστικής της Serie A. Ο 25χρονος διεθνής μπακ, μάλιστα, αγωνίστηκε μέχρι το 77ο λεπτό όταν και παραχώρησε τη θέση του στον Ροζέριο.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση ήταν αυτογκόλ, καθώς στην προσπάθειά του να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Κονσίλι στο 45ο λεπτό.

Ένα ακόμη αυτογκόλ για τους γηπεδούχους. Το τέταρτο στην τρέχουσα σεζόν. Μόνον η Σάλκε έχει περισσότερα (5) αυτογκόλ από τα πέντε κορυφαία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα (Serie A, Bundesliga, Premier League, Ligue 1, La Liga).