16.7 C
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Μπάσκετ με αμαξίδιο: Νίκη πρόκριση για την ΑΕΚ

Άνετη νίκη και πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου για την ΑΕΚ, που επικράτησε του ΑΣΚΑ Αμαρουσίου με 58-10, εκτός έδρας.

Η «Ένωση» δεν δυσκολεύτηκε να δείξει την δυναμική της, παίζοντας σε όλο το παιχνίδι, πολύ καλή άμυνα, κάτι που μαρτυρά και το σκορ της αντίπαλης ομάδας, ενώ μπροστά στο καλάθι ήταν πολύ εύστοχη.

Οι αθλητές του «Δικεφάλου», με μπροστάρη τον Κότσαρη που πέτυχε 25 πόντους, έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και ξεκίνησαν με νίκες την νέα χρονιά. Η ΑΕΚ δεν άφησε περιθώρια σε κανένα 10λεπτο και αυξάνοντας συνεχώς την διαφορά στο σκορ, με την γηπεδούχο ομάδα να μην μπορεί να αντιδράσει, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν κατάφερε να πετύχει κάποιον πόντο.

ΑΣΚΑ Αμαρουσίου – ΑΕΚ 10-58Τα δεκάλεπτα: 4-20, 6-36, 10-44, 10-58.

Στοιχηματική εμπειρία… όπως θα ήθελες να είναι! Παίξε Νόμιμα – 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ: ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ