24.5 C
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Μουντιάλ 2022, Πορτογαλία – Γκάνα: Ο Ρονάλντο έχασε δύο ευκαιρίες να σκοράρει μέσα σε τρία λεπτά

ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2022

ΜΑΡΙΑ ΚΟΥΒΕΛΗ
24.11.2022 | 18:35

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο Πορτογαλία – Γκάνα
2022 DARKO BANDIC / AP IMAGES

Η Πορτογαλία είχε δύο φορές την ευκαιρία να προηγηθεί στο πρώτο τέταρτο του αγώνα με την Γκάνα με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να μην τα καταφέρνει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα μέσα σε τρία λεπτά.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είχε την ευκαιρία να σκοράρει δις στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης της Πορτογαλίας με την Γκάνα, αλλά αστόχησε και στις δύο μέσα σε διάστημα τριών λεπτών.

Στο 10′ έπειτα από λάθος στην άμυνα της Γκάνας, ο Φέλιξ έβγαλε την κάθετη στον Ρονάλντο που δεν έκανεκαλό κοντρόλ, με αποτέλεσμα ο Ζιγκί να προλάβει να βγει και να αποκρούσει το τετ α τετ. Η μπάλα χτύπησε στο σώμα του Πορτογάλου και κατέληξε άουτ.

Μετά από τρία λεπτά ο Ρονάλντο έχασε και δεύτερη ευκαιρία. Έπειτα από σέντρα από αριστερά, πήδηξε πιο ψηλά από όλους στη μικρή περιοχή, όμως δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα προς την εστία στο 13′.

Το SPORT24 στο Μουντιάλ 2022

Το SPORT24 παίζει μόνο Μουντιάλ 2022 και σε πάει στο Παγκόσμιο Κύπελλο ! Δες αναλυτικα το Πρόγραμμα του Μουντιάλ και τα αποτελέσματα των αγώνων του Μουντιάλ, Παρακολούθησε το Μουντιάλ live στο Matchcenter, κάνε εγγραφή στα push notifications του SPORT24 και στο Youtube κανάλι για να ενημερώνεσαι και να μη χάνεις καμία αθλητική στιγμή!

SPORT24 LIVE MUNDIAL SHOWS

Συντονιστείτε στις 4 καθημερινές εκπομπές του SPORT24 για το Μουντιάλ: Mundial Morning Show (10:00 – 10:30), Pame Stoixima Pre Game Show (11:30 – 12:00), The Show Must Go On (13:00 – 15:00), Game Night (22:45 – 00:15).