24.5 C
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

Καλαμάτα – Εργοτέλης: Νίκη με 2-0 της Καλαμάτας με γκολάρα Αναστασόπουλου ()

Με δύο γκολ, ένα στις καθυστερήσεις του κάθε ημιχρόνου και τη γκολάρα του Αναστασόπουλου να δεσπόζει, η Καλαμάτα επικράτησε 2-0 του Εργοτέλη.

Οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του ματς με σουτ από κοντά του Μαρκόφσκι μετά από κόντρες στο 45+1′. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Αναστασόπουλος έκανε ένα φάουλ πίσω από τη σέντρα, ο Τσέλιος ήταν εκτός θέσης και βρήκε τη μπάλα αλλά δεν την έδιωξε και έτσι έβαλε ένα εξαιρετικό γκολ που πανηγύρισε δεόντως.

Σκόρερ: 45+1′ Μαρκόφσκι σουτ και 90+1′ Αναστασόπουλος φάουλ

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Ταΐρης, Κωσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Παπατόλιος, Αναστασόπουλος, Μόζερ, Τσαγκαλίδης (76′ Σκεντεράι), Ματέους, Παυλίδης (70′ Μαβιγκά), Φελίπε (82′ Κόκκορης) και Μαρκόφσκι.

Εργοτέλης (Μπαδήμας): Τσέλιος, Ντουμάνης, Σερβιλάκης (78′ Ποζατζίδης), Κόλα (78′ Πατρινός), Μίκο, Σαρρής, Βουτσάς (58′ Μπουτσάκης), Πέιος, Κοκκίνης (46′ Κωστανάσιος), Κόνρααντ και Χοσάμ (58′ Κούατενγκ).

Στο άλλο ματς της ημέρας στον Νότιο Όμιλο της Super League 2 ο Παναθηναϊκός Β’ έμεινε στο 2-2 με την Καραϊσκάκης ΑΕ.