21 C
Τετάρτη, 24 Απριλίου, 2024

Ιωνικός-Άρης 1-0: Η γκολάρα του Άοσμαν τον έβγαλε νοκ άουτ – Ιστορικό τρίποντο στη Νίκαια

Ιωνικός-Άρης: Μια γκολάρα του Άοσμαν έδωσε την ιστορική νίκη στους γηπεδούχους βγάζοντας νοκ άουτ τους φιλοξενούμενους

Ο Άρης ήταν για ακόμη ένα παιχνίδι νωθρός και στο φινάλε «τιμωρήθηκε» από τον Ιωνικό, που «χτύπησε» στο 87ο λεπτό με τον Άοζμαν, επικράτησε με 1-0 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Super League και πανηγύρισε το πρώτο «τρίποντό» του στη «μεγάλη» κατηγορία έπειτα από 14 χρόνια.

Οι «κιτρινόμαυροι» ξεκίνησαν καλύτερα το ματς, έχασαν την πρώτη καλή ευκαιρία τους στο 4’ με τον Σάσα (μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης) και είχαν την κατοχή της μπάλας στο πρώτο ημίχρονο, δημιουργώντας ακόμη μία καλή φάση με το σουτ του Μπερτόλιο στο 42’.