18.4 C
Τρίτη, 19 Μαρτίου, 2024

Ισοπαλίες σε Στουτγάρδη και Κολονία

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι στη Στουτγκάρδη μεταξύ της τοπικής ομάδας και της Ουνιόν Βερολίνου, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Η ομάδα της πρωτεύουσας προηγήθηκε στο 31΄ με τον Αβονίγι, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Φακχίρ, μολονότι αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 57ο λεπτό, λόγω αποβολής του Καραζόρ.

Νωρίτερα, η Λεβερκούζεν δεν κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση της Κολονίας μολονότι προηγήθηκε με 2-0.

Η Μπάγερ πέρασε μπροστά με γκολ των Σικ (15΄) και Μπελαραμπί (17΄), αλλά οι γηπεδούχοι με δύο γκολ του Μοντέστ (63΄, 82΄), κατάφεραν να πάρουν το βαθμό.

Ανώμαλη προσγείωση για την Άιντραχτ Φρανκφούρτης στη Bundesliga, μετά το 3-1 επί του Ολυμπιακού στο Europa League.

Η ομάδα του Όλιβερ Γκλάσνερ υπέστη την τρίτη ήττα της στο φετινό γερμανικό πρωτάθλημα, καθώς «έπεσε» στην έδρα της Μπόχουμ με 2-0 ((3΄ Μπλουμ, 90+2΄ Πόλτερ), ενώ οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν το τρίτο τρίποντο.