18.2 C
Παρασκευή, 19 Απριλίου, 2024

«Βολιώτικο πάρτι» για τον ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ πέρασε πολύ πιο εύκολα από το αναμενόμενο από τον Βόλο νικώντας την ομάδα της Μαγνησίας με 4-0 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, έχοντας ουσιαστικά τελειώσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο.

Όλα απλοποιήθηκαν μετά το 0-1 για τον «Δικέφαλο», που άνοιξε το σκορ στο 21΄ με ακόμη μία εκτέλεση πέναλτι του Κούρτιτς, σε ανατροπή του Μιτρίτσα από τον Φερνάντες, ενώ ο Σλοβένος «σκηνοθέτησε» το 0-2 που σημείωσε ο Ίνγκασον στο 29΄ με κεφαλιά.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο 38΄ με τον Μπαρτόλο αλλά ο Πασχαλάκης έδιωξε με τα πόδια, στην καλύτερη στιγμή για το συγκρότημα του Κώστα Μπράτσου στο πρώτο 45λεπτο.

Στο 64΄ ο Σάστρε με σουτ μετά από κόρνερ του Ζίβκοβιτς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, συνδυάζοντας με γκολ το ντεμπούτο του στην ομάδα της συμπρωτεύουσας.

Το τελικό σκορ για τον «Δικέφαλο του Βορρά», που διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση, σημείωσε στο 73ο λεπτό ο Άκπομ, που με γρήγορο ξεπέταγμα στο πρώτο δοκάρι μετά από μπαλιά του Μίτριτσα πλάσαρε για το 0-4.